Zasłużona wygrana w Lidze Konferencji Europy z hiszpańskim Villarreal CF- bardzo dobra forma zespołu mistrza polskiej ligi!

Zasłużona wygrana w Lidze Konferencji Europy z hiszpańskim Villarreal CF- bardzo dobra forma zespołu mistrza polskiej ligi!

Na pewno fani piłkarscy w Polsce nie mają za często możliwości do świętowania wygranych swojego klubu w pucharach europejskich. W większości przypadków zespoły z naszej ligi swoją przygodę z rozgrywkami europejskimi kończą naprawdę szybko i wtedy mogą się skupić wyłącznie na krajowych rozgrywkach. W tym sezonie jednak szczególne pobudki do zachwytu mają kibice Kolejorza. Drużyna mistrza Polski dostała się do grupowych rozgrywek Ligi Konferencji i od pierwszego spotkania zapewnia swoim fanom dużo emocji. Mistrz ligi polskiej podczas ostatniej kolejki fazy grupowej rywalizował z Villarreal, a więc trudnym oponentem. Triumf w tym spotkaniu znaczył, iż zawodnicy Lecha będą pewni awansu do następnej fazy. Wielu sportowych ekspertów miało wątpliwości co do tego, że mistrz Ekstraklasy będzie w stanie triumfować z znacznie lepiej notowanym przeciwnikiem i należy mieć to na uwadze.

Mistrz PKO Ekstraklasy od pierwszego gwizdka tego pojedynku wyglądał zdecydowanie lepiej niż Villarreal. Świetnym tego przykładem była bramka Kristoffera Velde, która strzelona została w 27. minucie tego pojedynku. Fani mistrza PKO Ekstraklasy szaleli ze szczęścia i dużo intensywniej zaczęli dopingować swoich piłkarzy. Wynikiem jeden do zera dla mistrza Polski skończyła się pierwsza część spotkania. Piłkarze mistrza PKO Ekstraklasy w II połowie spotkania musieli grać uważnie i równolegle szukać okazji na strzelenie następnej bramki. Zawodnicy Lecha strzelili kolejnego gola 6 minut po wznowieniu gry. W 51. minucie gola na 2:0 ustrzelił Skóraś, który pokazywał się w tym pojedynku niesamowicie. Zawodnik mistrza Ekstraklasa 13 minut przez końcem meczu strzelił drugą bramkę, co doprowadziło piłkarskich kibiców zgromadzonych na trybunach przy ulicy Bułgarskiej do szaleństwa. Finalnie spotkanie skończyło się rezultatem trzy do zera dla mistrza PKO Ekstraklasy, co oznaczało gwarantowany awans do fazy pucharowej rozgrywek Ligi Konferencji Europy. W grupowych rozgrywkach mistrz naszej ligi zajął II lokatę. W kolejnej fazie Europa Conference League będą rywalizować z norweskim Bodo/Glimt.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy