Niesamowity mecz w wykonaniu Wojciecha Szczęsnego - polska narodowa drużyna zwycięża w pojedynku z kadrą narodową Arabii Saudyjskiej wynikiem 2:0!

Niesamowity mecz w wykonaniu Wojciecha Szczęsnego - polska narodowa drużyna zwycięża w pojedynku z kadrą narodową Arabii Saudyjskiej wynikiem 2:0!

Mistrzostwa świata w Katarze uznawane były za szczególne pod różnymi względami już przed inauguracyjnym gwizdkiem arbitra. Sympatycy futbolu w Polsce do określania szans polskiej reprezentacji piłkarskiej na awans do kolejnej fazy podchodzili z rozsądkiem. Naszymi przeciwnikami w zmaganiach grupowych miała być narodowa kadra Argentyny, drużyna narodowa Meksyku, oraz solidna kadra Arabii Saudyjskiej. Dla polskich zawodników pierwszy pojedynek na światowych mistrzostwach był bardzo ciężki i bardzo dużo ekspertów od piłki nożnej krytykowało styl, w jakim zaprezentowała się polska drużyna. Czesław Michniewicz obiecał jednak, iż z każdym kolejnym starciem forma kadry polskiej będzie prezentować się lepiej i tego dowodem miał być pojedynek z reprezentacją Arabii Saudyjskiej. I faktycznie okazało się, iż to starcie było przełomem dla naszych graczy. W tym spotkaniu nasi reprezentanci pokazali się znacznie skuteczniej niż z Meksykiem i fani z Polski mogli mieć nadzieję na zwycięstwo.

Gra drużyny Polski od początku tego meczu wyglądała znacznie skuteczniej pod kątem kreowania akcji, niż miało to miejsce w przypadku pojedynku numer 1. Polska reprezentacja piłkarska starała utrzymywać się przy piłce i tworzyła akcje ofensywne. Nie uniknęliśmy rzecz jasna niedoskonałości w defensywie, jednakże tego dnia po raz kolejny fantastycznie spisywał się Wojtek Szczęsny, który wyłapywał każde uderzenie. W I połowie padła też pierwsza bramka dla polskiej reprezentacji piłkarskiej, którą strzelił Zieliński. Zawodnicy drużyny Arabii Saudyjskiej nie zamierzali się poddawać i w końcówce I połowy wywalczyli rzut karny. W tym przypadku znowu niezwykle zachował się Szczęsny, który odbił strzał z jedenastu metrów, a potem kolejny strzał piłkarza kadry narodowej Arabii Saudyjskiej. Rezultatem jeden do zera dla polskiego zespołu narodowego zakończyła się pierwsza połowa. Podczas drugiej odsłony kadra Polski zdobyła II. bramkę, a autorem był Lewandowski. Zawodnik Barcy wykorzystał błąd defensora drużyny Arabii Saudyjskiej i powiększył prowadzenie piłkarskiej polskiej reprezentacji. Narodowa kadra Polska przewodzi w grupie C po dwóch meczach i ma bardzo dużo szanse na awans do pucharowej fazy.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy