Mundial w piłce nożnej - przełomowy turniej

Mundial w piłce nożnej - przełomowy turniej

Wielkimi krokami zbliżają się potyczki piłkarskie w Katarze, a większe grono facetów z zachwytem odlicza kolejne doby. W sieci globalnej tworzy się bardzo dużo zdań pod względem tego, jaka kadra zwycięży , a która posiada bardzo małe szanse. Docinek w stosunku do przeróżnych futbolistów także nie braknie. Czy jedyne w swoim rodzaju wydarzenie da kibicom godne pamięci wrażenia?

Urok mistrzostw świata w piłce nożnej

Aktualne mistrzostwa świata będą niezwykle zjawiskowe, nie zważając na fakt dużej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do teraz się odbyły. Po raz pierwszy w historii, mecze odbywać się będą na terenie Bliskiego Wschodu, oraz po raz pierwszy w kraju wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest nietuzinkowa, gdyż mundial wydarzy się w czasie jesieni. Jest to zarazem ostatni turniej, podczas gdy stawać do zawodów będą tylko 32 drużyny, gdyż na kolejnym tego typu turnieju, liczba drużyn powiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Negatywne wypowiedzi piłkarskiego społeczeństwa

Nadchodzące mistrzostwa świata są bardziej kontrowersyjne od swoich poprzednich wersji. Tworzą się komentarze, że wybór terytorium, w którym mistrzostwa świata mają mieć miejsce, miał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w środowiskach piłkarskich widać gołym okiem wielkie niezadowolenie. Dookoła wydarzenia bez końca wirowało widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż w czasie budowy boisk i całego zaplecza, zginęła spora liczba siły roboczej, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego wydarzenia dla bogatego państwa, jakim jest Katar.

Który zespół wzniesie złoty puchar?

Mimo sporej niechęci aniżeli uznania wobec gospodarza mistrzostw, i tak miliony ludzi biorą aktywny udział w procesie, typując różne zespoły do wygrania całego turnieju. Najczęściej typowanymi ulubieńcami publiczności do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy